Medyczna marihuana

i jej szerokie możliwości terapeutyczne


Kraków 14 marca 2024 r.

PATRONAT

Okręgowa Izba Lekarska

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej "Medyczna marihuana i jej szerokie możliwości terapeutyczne", która odbędzie się w Krakowie 14 marca br.

Konferencja kierowana jest głównie do lekarzy i szeroko pojętego środowiska medycznego.

Aktualnie temat medycznej marihuany jest intensywnie komentowany i budzi duże zainteresowanie, jednak jej zastosowanie w praktyce wymaga dużej wiedzy której wciąż jest za mało.

Podczas konferencji będziecie Państwo mieli możliwość zetknięcia się ze świetnymi wykładowcami a także lekarzami praktykami, którzy w swojej codziennej pracy stosują medyczną marihuanę dla pacjentów z różnymi schorzeniami.

Zapraszamy do Krakowa, obowiązuje rejestracja przez naszą stronę internetową.

Konferencja odbędzie się w Teatrze Nowym Proxima, gdzie na koniec dnia wykładowego uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć spektakl "KORA BOSKA"

Serdecznie zapraszamy

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

Za uczestnictwo w konferencji przysługuje 5,0 punktów edukacyjnych, na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r.
w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów

Sylwia Salwińska
Medicanneum Medycyna i Konopie Kraków

Miejsce konferencji

Teatr Nowy Proxima,
ul. Krakowska 41,
31-066 Kraków

Program

12:00

Otwarcie konferencji

12:15

Wykład inauguracyjny
dr n. med. Michał Graczyk: Kannabinoidy - powrót do przeszłości czy wybór przyszłości?

12:45

dr n. med. Magdalena Kocot - Kępska: Preparaty na bazie konopi w medycynie bólu - fakty i mity

13:15

dr Jacek Cieżkowicz: Konopie jako prewencja bólu totalnego - fitokannabinoidy w opiece paliatywnej i onkologii

13:45

Pytania i dyskusja

14:00

Przerwa kawowa

14:15

mgr farm. Samia Al-Hameri: Kannabidiol i jego szerokie możliwości terapeutyczne

15:15

prof. Tomasz Stuczyński: Kanabigerol - jego pozyskiwanie i zastosowanie

15:30

mgr farm. Anita Jeglińska: Medyczna marihuana. Przepisy(wanie). Czym dysponuje lekarz i farmaceuta

16:00

Pytania i dyskusja

16:15

Przerwa kawowa

16:30

Aleksandra Gorczyńska: Wskazania do stosowania dla konkretnych produktów z konopi medycznych. Znaczenie terpenów

16:45

Mariusz Dziuba: Waporyzacja w praktyce

17:15

Pytania i dyskusja

17:30

Zakończenie Konferencji - Sylwia Salwińska

Poczęstunek

19:15

spektakl "KORA BOSKA"

Wykładowcy

dr n. med. Michał Graczyk
specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. Od 2004 r. pracownik naukowy i dydaktyczny Katedry Opieki Paliatywnej Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.  Od 2015 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Wieloletni współpracownik Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka i Fundacji Carita.
Dorobek zawodowy:
Ukończył Międzynarodową Szkołę Medycyny Paliatywnej w Bydgoszczy – dwuletni kurs doskonalący zaawansowany dla lekarzy z medycyny paliatywnej, a także kurs doskonalący z zakresu aktualnej wiedzy i zastosowania kannabinoidów w codziennej praktyce klinicznej (Spectrum Academy - Montreal, Kanada)
Zainteresowania zawodowe:
Główne obszary zainteresowań: leczenie bólu przewlekłego, postrzeganie opioidów, opioidofobia, ból w przewlekłej chorobie nerek, szpiczak plazmocytowy, kannabinoidy w medycynie.
mgr farm. Samia Al-Hameri
Farmaceutka, od 2019 roku prowadząca szkolenia w zakresie terapii konopnej. Założycielka fundacji Santa Herba.
Dorobek zawodowy:
Autorka książki “Kompendium konopne”. Była liderem projektu wprowadzania pierwszego produktu na bazie konopi medycznych do Polski, osobą odpowiedzialną za edukacje personelu medycznego oraz pacjentów. Autorka pierwszego w Polsce harmonogramu szkoleń dedykowanego lekarzom i farmaceutom.
Zainteresowania zawodowe:
Prowadzi zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne w sektorze medycyny naturalnej z ukierunkowaniem na terapie konopne. Instruktorka Jogi Nidra.
mgr farm. Anita Jeglińska
Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii konopnych PACT.
Farmaceutka, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz studiów podyplomowych Opieka Farmaceutyczna w Geriatrii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, w trakcie specjalizacji z farmacji aptecznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Doktorantka na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Członkini Royal Pharmaceutical Society (2021), International Society of Cannabis Pharmacists (2022) oraz Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej. Ukończyła Medical Cannabis Course na Multidisciplinary Center for Cannabinoid Research na Hebrew University of Jerusalem.
Ekspertka w dziedzinie receptury aptecznej, w tym medycznej marihuany. Prelegentka na konferencjach medycznych dla lekarzy, autorka webinarów dla lekarzy, farmaceutów i studentów kierunków medycznych.
Międzynarodowa konsultantka w dziedzinie farmacji (Guidepoint, Dialectica, proSapient). Od 2017 roku członkini międzynarodowej grupy ekspertów SmartLab pracujących nad tematem innowacji na rynku aptecznym. Zaangażowana w temat Opieki Farmaceutycznej, m.in. wdrażanie nowych usług tj. szczepienia w sieci franczyzowej Dr.Max czy wykorzystanie aplikacji mobilnych w opiece nad pacjentem.
lek. med. Jacek Cieżkowicz
Specjalista chirurgii klatki piersiowej z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, posiada również specjalizację z chirurgii ogólnej.
Posiada ponad 40-letnie doświadczenie kliniczne w leczeniu nowotworów płuc.
W latach 1984 do 2005 pracował kilkakrotnie jako lekarz okrętowy na dalekomorskich trawlerach rybackich.
Od 2018 roku , jako jeden z pierwszych lekarzy na Dolnym Śląsku, rozpoczyna stosowanie konopi w praktyce medycznej. Posiada bardzo duże doświadczenie kliniczne w stosowaniu " Medycyny Opartej o Konopie " u pacjentów onkologicznych i objętych opieką paliatywną. Stosuje również Terapie Konopne we wszystkich schorzenia i dolegliwościach ,w których ich zastosowanie daje szansę na poprawę stanu zdrowia i i złagodzenie dolegliwości.
W 2018 roku odbył podróż naukową do Izraela, odwiedzając kilka ośrodków naukowych i klinicznych zajmujących się Terapiami Konopnymi.
dr n. med. Magdalena Kocot-Kępska, EDPM
Pracownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, na stanowisku adiunkta. Jest autorem i współautorem ponad 220 artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych, ponad 300 wygłoszonych wykładów i prezentacji podczas konferencji naukowych krajowych i zagranicznych. Współautor polskich zaleceń dot. leczenia bólu. Współpraca z Instytutem Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie –
prowadzenie badań eksperymentalnych.
Udział w 10 badaniach klinicznych jako główny badacz i współbadacz. Prowadzenie dydaktyki przed- i podyplomowej w zakresie medycyny bólu, anestezjologii i intensywnej terapii w Collegium Medicum UJ w Krakowie. Wykładowca Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM w Krakowie.
Wykładowca na kursach Komitetu Europejskiej Edukacji w Anestezjologii CEEA.

Kontakt

S'ART Production

Sylwia Salwińska
tel. 605 408 326
e-mail: biuro@artsart.pl

Katarzyna Kaczmarska
tel. 667 663 636
e-mail: katarzyna.kaczmarska@artsart.pl

Sponsorzy

Złoty Sponsor

AURORA
Synoptis

Brązowy Sponsor

Canopy Growth

Partner Konferencji

Cannova

© Copyright 2024 S'ART Production - All Rights Reserved